KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16306317
nr 1630 6317
Dagny Schönberg
(1908-1997), Sverige
Oljemålning, Dagny Schönberg (1908-1997), Landskap. Signerad, daterad -75. Olja på pannå, 38x45 cm, yttermått inklusive ram: 44x51 cm
Dagny Schönberg, född 1908, död 1997 i Linköping, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 juli 2024
kl 20:32:00
1/7 13:41:07
Dagny Schönberg
Läs mer om Dagny Schönberg